1. خانه
  2. بلاگ
  3. کشف علت طاسی در مردان

کشف علت طاسی در مردان

هشتاد درصد مردان تا هفتاد سالگی به نوعی بخشی از موهای خود را از دست می دهند. با کشف دلیل بیولوژیک طاسی مردانه، امید به درمان طاسی با توقف ریزش مو و یا رویش دوباره آن افزایش یافته است.
محققان آمریکایی در تحقیقات خود بر روی مردان طاس و موش های آزمایشگاهی پروتئینی را کشف کرده اند که باعث طاسی می شود. آن گونه که این محققان در مجله ترنسلیشنال مدیسین نوشته اند دارویی که این پروتئین را هدف قرار می دهد در حال حاضر در دست تولید است. نتیجه این پژوهش ها ممکن است باعث تولید نوعی کرم شود تا از طریق آن برای اولین بار در جهان طاسی در مردان به طور کامل درمان شود. بیشتر مردان تا میانسالی دچار ریزش مو می شوند و در حدود 80 درصد از انها تا 70 سالگی بخش زیادی از مو های خود را از دست می دهند.

یکی از عوامل موثر در طاسی مردان هورمون تستستورن می باشد که باعث کوچک شدن فولیکول های مو می شوند تا جایی که آنقدر ریز می شوند که فرد طاس به نظر می رسد.

پروتئین ها علت طاسی
حالا محققان دانشگاه پنسیلوانیا می گویند متوجه شده اند کدام پروتئین در زمان آغاز طاسی مردان فعال می شوند.
این دانشمندان فهمیده اند که میزان پروتئینی به نام پروستوگلندین دی سنتز در سلول های فولیکول مو در مناطق دچار طاسی افزایش می یابد اما این اتفاق در مناطقی که ریزش مو رخ نداده اتفاق نمی افتد. موش های آزمایشگاهی با میزان بسیار بالای این پروتئین کاملا موهای خود را از دست دادند.

آمیلا داروی درمان ریزش مو و رویش مجدد مو های از دست رفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Instagram
Telegram
LinkedIn
فهرست